Inauguracja projektu Światowy Wrocław w SP 77

Nasza szkoła jest jedną z 20 placówek, które przystąpiły do realizacji projektu pod nazwą ?Światowy Wrocław?.

Projekt jest skierowany do nauczycieli i uczniów tych placówek edukacyjnych, które gotowe są podejmować ważne, w aspekcie społecznym, tematy: TOLERANCJI, SZACUNKU I ZROZUMIENIA.

Do głównych celów projektu należą:

-działania edukacyjne skoncentrowane wokół takich wartości, jak: zrozumienie, tolerancja, szacunek,
-oddziaływanie na dzieci, młodzież i dorosłych, które będzie sprzyjało kształtowaniu ludzi otwartych i empatycznych, troszczących się o innych,
-przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom,
– modelowanie postaw cechujących się otwartością na Innego, gotowością
do podjęcia dialogu na rzecz wspólnego dobra, a także szacunkiem dla doświadczanych różnorodności.

Projekt jest wpisany w priorytety edukacyjne Wrocławia na rok 2020.

4 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja ww. projektu, w której wzięli udział min. wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska, dyrektor Biura Wrocław Bez Barier, Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych  Bartłomiej Skrzyński, dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Ewa Monastyrska, dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych Ewa Szczęch, zastępca dyrektora Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych Łukasz Wójcik, wicedyrektor Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Krzysztof Nowak oraz  dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych Wrocławia.

Przed uroczystą inauguracją projektu odbył się briefing prasowy, w którym uczestniczyli zaproszeni goście.

Podczas konferencji, która miała miejsce w holu naszej szkoły, pani wiceprezydent Wrocławia Renata Granowska wręczyła 20 dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych certyfikaty przystąpienia do projektu Światowy Wrocław. Wśród wyróżnionych znalazła się p. dyrektor naszej szkoły Ilona Zioło.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły, na który składały się: występ wokalny Heleny Czech z klasy 8b, która przepięknie wykonała utwór pt. ?Jednego serca? Czesława Niemena; występ instrumentalny Karoliny Peciak z klasy 8b, która zaprezentowała utwór
W. A. Mozarta ?Marsz turecki? oraz filmowa interpretacja wiersza T. Różewicza ?List do ludożerców? w wykonaniu uczniów klasy 6b.

Po konferencji goście i reprezentanci mediów mieli też okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej dotyczącej zagadnień projektu, a konkretnie- szacunku. Zajęcia odbyły się w klasie 1a i poprowadziła je p. Angelika Kałuża.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji:

Elżbieta Raputa