Informacje dla Rodziców Pierwszoklasistów

Szanowni Rodzice Uczniów klas pierwszych,
Drodzy Pierwszoklasiści,

już za niedługo spotkamy się w murach naszej szkoły- Szkoły Podstawowej
nr 77 im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Jest nam niezmiernie miło,
że dołączycie do naszej społeczności szkolnej.

Drodzy Pierwszoklasiści, 1 września powitają Was Wasi wychowawcy,
którzy przekażą Wam najważniejsze informacje o organizacji pracy w naszej szkole, a w kolejnych dniach wybierzecie się z Nimi w długą podróż po tajnikach wiedzy. To oni wprowadzą Was w świat nauki czytania, pisania
i liczenia.

Niestety, ze względu na pandemię Covid-19 nie miałam możliwości zaprosić Państwa i Dzieci na tradycyjny Dzień Otwarty. Mam nadzieję jednak, że wybrali się Państwo wspólnie z Dziećmi na wirtualny spacer po szkole zamieszczony na stronie naszej szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy szkoły przekażą Państwu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego wychowawcy klas.

Informacja dotycząca organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły
pod koniec sierpnia.

Tymczasem przekazuję kilka informacji, które pomogą Państwu przygotować się z dziećmi do rozpoczęcia edukacji:

1. Informacje na temat wyprawki ucznia klasy pierwszej znajdą Państwo
na stronie szkoły w zakładce Dla Rodzica/druki do pobrania.

2. Świetlica jest czynna w godz. 6:30 ? 17:00. Zapraszamy do składania deklaracji korzystania ze świetlicy w roku szkolnym 2021/2022.
Karty zapisu są dostępne na stronie internetowej szkoły (Dla Rodzica/druki
do pobrania)
oraz w portierni szkoły. Proszę o wypełnienie ich i dostarczenie
do sekretariatu lub wychowawcom podczas spotkania 1 września. Proszę zwrócić uwagę na rubryki dotyczące numerów telefonów i dane osób upoważnionych do odbioru dziecka ze świetlicy.

Proszę również o zapoznanie się z Regulaminem świetlicy szkolnej (Zakładki O szkole/świetlica lub Dla Rodzica/świetlica)

3.Obiady przygotowywane są na miejscu. Osoby zainteresowane korzystaniem przez dziecko z obiadów w stołówce szkolnej powinny złożyć w dniach
17.08.- 31.08.2021 r. umowę o korzystanie z obiadów wydawanych w stołówce szkolnej w roku szkolnym 2021/2022.
Umowę składamy w sekretariacie szkoły w dwóch egzemplarzach.
Umowę można pobrać ze strony szkoły (Zakładka Dla Rodzica/druki do pobrania). Informacje na temat płatności znajdą Państwo w zakładkach
O szkole/stołówka
lub Dla Rodzica/stołówka.
Formularze umów są także dostępne w portierni i sekretariacie szkoły.
Sekretariat szkoły czynny jest w godzinach 07:30- 15:30.

4.Szkoła korzysta z dziennika elektronicznego Librus.
Kody dostępu otrzymają Państwo od wychowawców 1 września 2021 r.

5.W szkole zostaną utworzone cztery oddziały klas pierwszych.

6. Podręczniki i ćwiczenia do klasy pierwszej zostają zakupione przez szkołę. Będziemy pracować w oparciu o podręczniki Wielka przygoda. Rodzice kupują WYŁĄCZNIE podręczniki do religii, jeśli dziecko będzie uczęszczało na zajęcia religii. Szczegóły z tym związane przekaże wychowawca w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

7. Wszystkie pozostałe informacje dotyczące organizacji pracy w szkole uzyskają Państwo od wychowawców na zebraniach Rodziców. O dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani przez wychowawców w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

8. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać aktualne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły.

Tymczasem pozdrawiam jeszcze wakacyjnie i do zobaczenia
1 września 2021 r.:)

Elżbieta Raputa