O pasowaniu

Wchodząc do społeczności Szkoły Podstawowej nr 77 im. Tadeusza Różewicza ślubuję:

• myśleć o sobie, że jestem ważny,
  • być sobą,
  • marzyć każdego dnia,
  • nauczyć swoich nauczycieli równie dużo, co oni nas,
  • być uważnym,
  • mieć otwarte serca na wszystkich ludzi.

Słowa ślubowania, a po nich gest pasowania symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Ilonę Zioło, oficjalnie włączyły do grona społeczności szkolnej naszych drogich Pierwszoklasistów.

?Bycie uczniem to przywilej i jednocześnie zadanie. To szansa na bezpieczne podróżowanie pod drogach wiedzy z najlepszymi przewodnikami – nauczycielami, jak również na zdobywanie cnót, kształtowanie charakteru i budowanie pięknych relacji koleżeńskich(?)?-  słyszeli bohaterowie uroczystości.

To był wyjątkowy dzień, do którego uczniowie pod okiem swoich wychowawczyń przygotowywali się niezwykle pieczołowicie. Zwieńczeniem przygotowań była prezentacja umiejętności i talentów uczniów klas pierwszych. Jednak każda uroczystość domaga się wspólnego przeżywania. W ten sposób nasza radość udziela się tym, których kochamy i szanujemy. Łzy wzruszenia, uśmiechy na twarzach i bijąca duma z serc Rodziców była najpiękniejszym dowodem na to, że to był niezapomniany dzień dla najmłodszych uczniów.

?Nie ma szkoły bez uczniów, nie ma mądrych i dobrych ludzi bez ofiarnych nauczycieli i wychowawców. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Uroczystość pasowania na ucznia jest dopiero początkiem wspaniałej podróży(?)?- podsumowała wychowawczyni klasy 1c ? p. Danuta Trochym.