Dzień Życzliwości

23 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Jego celem była promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Z wielką radością przyłączyliśmy  się jako cała społeczność szkolna do jego obchodów.

Był to dzień pełen uśmiechu i miłych pozdrowień, ale również życzliwych gestów.

Jednym z nich było przeprowadzenie akcji charytatywnej ? sprzedaż ciast na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, którzy upiekli ciasta, oraz uczniów i nauczycieli, udało nam się pozyskać środki na prezenty świąteczne dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Wśród kupujących przeprowadzona była loteria, a wylosowani szczęśliwcy otrzymali upominki rzeczowe.

Uczniowie brali również udział w zabawie polegającej na poszukiwaniu uśmiechniętych buziek ukrytych w holu. Było to zadanie bardzo emocjonujące, szczególnie dla uczniów klas młodszych.

Zorganizowany został także konkurs plastyczny na plakat promujący życzliwość.

I miejsce zdobyła Marta Paciorek z kl.5a

II miejsce uzyskała Nadia Pawlik z kl.5a

III miejsce zdobyła Wiktoria Różewicz z kl.7b

Podczas obchodów Dnia Życzliwości nie mogło zabraknąć wzajemnych pozdrowień i miłych słów. Uczniowie przekazywali je sobie nawzajem wraz
z dołączoną dedykacją muzyczną. Był to dzień bardzo miły i radosny dla wszystkich uczniów.

Najważniejsze jednak było jego przesłanie, aby być życzliwym każdego dnia, uśmiechać się do siebie i mieć otwarte serce dla innych.

Dorota Gdowska-Marek

Katarzyna Kaczmarek