Chór szkolny ?Note felici? wystąpił podczas Koncertu ?Czy mnie widzisz? Czy mnie słyszysz??

17 maja chór szkolny Note felici  pod dyrekcją Sylwii Dziwoki zaprezentował się podczas koncertu ?Czy mnie widzisz? Czy mnie słyszysz??. Wydarzenie to było zorganizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 17 im. prof. S. Kulczyńskiego oraz Politechniką Wrocławską.

Koncert ten to prezentacja zespołówchórów z repertuarem o tematyce nawiązującej do kampanii pn. 2022 ? Wrocławskim Rokiem Dobrych Relacji ? Przeciw Samotności.

Nasz chór wykonał dwa utwory:

• ?Gdyby razem wszystkie dzieci? ? muz. Andrzej Hundziak, sł. Andrzej Gordon
  • ?Piosenka o pomaganiu ludziom? ? sł. i muz. Jerzy Kobyliński

Prezentacje odbyły się w Auli Politechniki Wrocławskiej.

Dla większości członków chóru szkolnego Note felici był to pierwszy publiczny występ. Pandemia bardzo ograniczyła naszą działalność w tym zakresie. Było to więc dla młodych śpiewaków ogromnie ważne wydarzenie,  wyzwanie, z którym świetnie sobie poradzili.

Po występie zostaliśmy nagrodzeni głośnymi brawami i usłyszeliśmy wiele pochwał dotyczących naszej prezentacji.

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom za udział w koncercie, ponadto każdy
z chórzystów został obdarowany drobnymi upominkami.

Dzieci były bardzo szczęśliwe i podekscytowane. Tematyka wykonywanych utworów poruszała bardzo istotne tematy, jak pomaganie innym ludziom, życie w poszanowaniu drugiego człowieka.

Wydarzenie to wzbogaciło młodych chórzystów w nowe, sceniczne, wokalne doświadczenia, ale także uwrażliwiło na obecność, uczucia i emocje drugiego człowieka.

Zachęcamy do zapoznania się z fragmentami wspaniałego występu chóru szkolnego Note felici  oraz z fotorelacją!

Sylwia Dziwoki