Sukces Zosi Tomali z klasy 7a

MIĘDZY SZCZĘŚCIEM, A NAUKĄ …

To nieco przewrotne hasło ze zdjęcia sugerowałoby, że wszystko zależy od matematyki. Wszak nie od dziś wiadomo, że to właśnie matematyka nazywana jest ?królową nauk?. Mnie ? humaniście nie do końca się taka myśl podoba, dlatego dziś ?bronić? będę języka polskiego. A okazję ku temu stworzyła mi uczennica mojej klasy, czyli 7a ? Zofia Tomala.

Zosia to człowiek wielu talentów i ogromnej skromności. W galerii swoich osiągnięć ma już najwyższe miejsca i wyróżnienia w różnych konkursach, np. Szkolnym Konkursie Wiedzy o Języku Polskim czy Pięknego Czytania, Kangurze Matematycznym, Świetliku, Międzyszkolnej Olimpiadzie Kultury Starożytnej Grecji, ?Con Espiritu Hispano”, czy wreszcie w grze terenowej ?La Mina Gorda?. Znajduje też czas na swoją inną pasję ? zwyciężając w wojewódzkich, a nawet Ogólnopolskich Turniejach Taekwondo.

Do tej długiej listy osiągnięć od wczoraj można dopisać jeszcze jedno, dla mnie ogromne osiągnięcie ? Zosia przeszła do etapu wojewódzkiego Dolnośląskiego Konkursu z Języka Polskiego ?zDolny Ślązak?. Uczniowie, którzy próbowali w nim sił, wiedzą, jak niełatwe jest to zadanie, zwłaszcza dla ucznia klasy niższej od ósmej.
I ten sukces Zosi nie wynika ze szczęścia, ale z jej ciężkiej, systematycznej, ambitnej pracy. Z pogodzenia wyjazdu na sportowy turniej z nauką imiesłowów, środków stylistycznych, składni, historii i teorii literatury. Także w wolnym czasie, w weekendy, czy wieczory, gdy wielu z nas po prostu już tylko odpoczywa. Etap szkolny i powiatowy już za nią. Trzymajmy mocno kciuki (bo jednak odrobina szczęścia także się przyda!), by i etap wojewódzki został dodany do listy jej zwycięstw.
Ja jestem z Zosi ogromnie dumna, bo dla mnie już sięgnęła gwiazd!

Nauczycielka języka polskiego i wychowawczyni
Marta Podgórska