Rekrutacja do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych – informacje dla Rodziców

Szanowni Rodzice, Drodzy Opiekunowie,

jeśli Państwa dziecko jest kandydatem do przedszkola, klasy I szkoły podstawowej
lub szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2021/2022, mogą Państwo skorzystać
z możliwości złożenia wniosku rekrutacyjnego w formie elektronicznej z podpisem zaufanym.

W dobie pandemii nie ma konieczności, aby udawali się Państwo osobiście
z wydrukowanym wnioskiem rekrutacyjnym do przedszkola lub szkoły. Wszystko będzie można załatwić, nie ruszając się sprzed ekranu domowego komputera.

Podczas rekrutacji do placówek oświatowych znajdujących się w ofercie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl
w 2021 roku wprowadzono możliwość podpisu wniosku profilem zaufanym.

Aby skorzystać z podpisu zaufanego, trzeba załączyć w systemie dokumnty potwierdzające spełnienie określonych kryteriów. O tym, jakie pliki należy dołączyć, poinformuje system elektronicznej rekrutacji.

UM Wrocławia rekomenduje składanie wniosków drogą elektroniczną.

Szczegóły na temat założenia profilu zaufanego można znaleźć pod adresem: l.wroclaw.pl/profil-zaufany

Szczegóły dot. rekrutacji znajdą Państwo na stronie www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-szkoly-i-przedszkola-wroclaw.

Pozdrawiam serdecznie.

Marcin Miedziński