PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY ? Dzień Samorządności

?A wiosna przyszła pieszo. Już kwiaty za nią spieszą, Już trawy przed nią rosną. I szumią: Witaj wiosno!?

Jak każdego roku czekaliśmy na 21 dzień marca z utęsknieniem. Zima ma swoje uroki, ale od dłuższego już czasu każdy wyczekiwał ciepła, słońca, barw. To właśnie zawsze niesie ze sobą ta cudowna pora roku. Kojarzy się z wielką radością, promykami słońca muskającymi twarz, śpiewającymi od rana ptakami, tęczą barw, kwiatami, pozytywną energią, słowem ? z życiem!

Dlatego postanowiliśmy i my włączyć się w ten dzień poprzez swoje ubrania. W naszych strojach były widoczne słoneczne kolory, motywy kwiatowe, a na twarzach gościł pozytywny nastrój i uśmiech.

Ten wiosenny nastrój w tym dniu wzmocniła dodatkowo muzyka, która towarzyszyła nam podczas przerw lekcyjnych.

Dodatkowo ten dzień chcieliśmy także wykorzystać, aby zwrócić uwagę na bardzo ważny temat – zasady kulturalnego zachowania, które są podstawą funkcjonowania uczniów w szkole i w życiu codziennym.

Tematem przewodnim stało się dla nas hasło: DOBRE MANIERY ZAWSZE
W MODZIE
. Wychowawcy i nauczyciele przypomnieli uczniom obowiązujące reguły grzecznościowe, zasady zachowania i tak zwanego ?bon tonu? w różnych sytuacjach. Wszak savoir vivre zawsze na czasie i wstyd nie znać manier. Wszak ?jak nas widzą, tak nas piszą?.

Zadaniem każdej z klas było wykonanie plakatu prezentującego podstawowe zasady kulturalnego zachowania: przy stole, w miejscach publicznych: środkach komunikacji, kinie, teatrze. Przyjrzeliśmy się raz jeszcze normom odpowiedniego ubioru w określonych sytuacjach oraz kulturalnego sposobu bycia przez telefon.

Odbył się także Szkolny Konkurs ?Znam zasady Savoir-Vivre?u?.

Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów.

W klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce zdobyła Elżbieta Ładysz klasy 8b,

II miejsce – Nadia Grudzień klasy 7b,

III miejsce Nadia Pawlik klasy 5a.

W klasyfikacji klas :

I miejsce zdobyła klasa 7b,

II miejsce ? klasa 5a,

III miejsce ? klasa 8c.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy reprezentowali swoje klasy. A całej społeczności szkolnej życzymy wiosennej radości i uśmiechu nie tylko 21 marca, ale przez wszystkie następne dni. Za organizację tej inicjatywy odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski, który jak zwykle zadbał o wszystkie detale i pozwolił nam nie tylko miło, ale i twórczo spędzić ten czas.

Samorząd Uczniowski:

Dorota Gdowska-Marek