Podsumowanie wrocławskiej podróży klasy 1b

Przez cały rok uczniowie klasy 1b poznawali tajemnice Wrocławia. Na zajęciach ?Wrocławska podróż z legendą? słuchali legend związanych z Rynkiem, Ostrowem Tumskim i nie tylko. Dzieci poznały mnóstwo legend, takich jak m.in.  ?Kluskowa brama?, ?Mostek Czarownic? czy ?Dzwon grzesznika?. Ruszyły również ulicami miasta w poszukiwaniu krasnali i historii z nimi związanych.

Po roku spotykania się z wrocławskimi historiami potrafią już odpowiedzieć na pytania:  Kim jest ludwisarz? Dlaczego nie powinniśmy się umawiać wg zegara na ratuszu oraz gdzie straszy biała dam?  Wiedzą również, że nie tylko Kraków ma swojego smoka, Wrocław również może się pochwalić straszną bestią, która kiedyś budziła lęk wśród mieszkańców ? smokiem Strachotą.

Uczniowie klasy 1b wzięli również udział w wycieczce po Rynku, gdzie mogli poznać miejsca, w których działy się dawno temu- poznane przez nich na zajęciach- historie. Dzieci dokładnie wiedzą, gdzie można spotkać Czarownicę Teklę oraz dlaczego właśnie figura niedźwiedzia stoi przed najstarszą piwnicą
w Europie ? Piwnicą Świdnicką.

09.06.2022 odbyło się uroczyste zakończenie projektu. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz niespodzianki przygotowane przez biuro promocji miasta.

Mam nadzieję, że ten rok szkolny będzie zarówno dla uczniów jak i ich rodziców inspiracją do dalszego poznawania naszego pięknego miasta i jego tajemnic zaklętych w budynkach, malowidłach, rzeźbach czy płaskorzeźbach.

Aleksandra Rubińska

wychowawczyni 1b