LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowa kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Wsparcie finansowe uzyskane w  ramach programu zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów oraz innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu podstawowych i przekrojowych umiejętności dzieci i młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły już korzystają z zakupionego sprzętu. Na lekcjach fizyki szybko i sprawnie opanowali technikę pracy przy użyciu stacji lutowniczej.
Użycie zestawów elektronicznych zdecydowanie pozwala na urozmaicenie lekcji związanych z prądem elektrycznym.

Wykorzystywane są także klocki lego, które uatrakcyjniają zajęcia rozwijające zdolności matematyczne uczniów w edukacji wczesnoszkolnej poprzez rozwijanie zdolności logicznego i kreatywnego myślenia, rozwijanie myślenia komputacyjnego oraz umiejętność współpracy w zespole.
W klasach 4-8 natomiast klocki lego pozwalają na doskonałą pomoc w rozwiązywaniu problemów matematycznych- również metodą eksperymentu, stawiają na kreatywność oraz pomysłowość ucznia.

#LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci