Festyn osiedlowy

W sobotę, 24 września 2022r. na terenie boisk szkolnych SP77 odbył się Festyn Osiedlowy, którego głównym organizatorem była Rada Osiedla ?Huby? przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 77.
Panująca w tym dniu słoneczna pogoda oraz mnóstwo zaplanowanych atrakcji przyciągnęły na festyn mnóstwo mieszkańców osiedla.
Jak zawsze ważne było promowanie aktywności fizycznej. Nauczyciele wychowania fizycznego SP77 przeprowadzili rozgrywki sportowe i konkursy rekreacyjne: turniej piłki nożnej, zawody streetballa, turniej gry w bule, konkurs rzutów do celu i rodzinne przeciąganie liny. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Główną atrakcją dla najmłodszych były dmuchańce oraz zabawy integracyjne organizowane przez animatorów. Można było zrobić sobie zdjęcie z maskotkami, którymi były postacie z bajek. Na scenie prezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych.
Na festynie zagościli również strażacy, którzy prezentowali wyposażenie wozu strażackiego. Można było także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, które przedstawiali ratownicy z pogotowia.
Nieco starsi mieszkańcy mogli z sentymentem wsiąść do autobusu typu ?ogórek?, który królował na naszych drogach w latach sześćdziesiątych.
Oczywiście festyn osiedlowy nie mógł się odbyć bez naszej szkolnej kawiarenki,
w której można było posmakować przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły.
Festyn Osiedlowy okazał się wspaniałą i udaną imprezą, która była świetną formą integracji okolicznych mieszkańców i uczniów pobliskich szkół podstawowych. Oprócz słońca na niebie, wszystkim towarzyszył dobry nastrój, uśmiech
i pozytywne emocje.
Dziękujemy wszystkim osobom, rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się
w organizację festynu !!!

Nauczyciele wychowania fizycznego