VI Ogólnopolski Konkurs ?Wielka Liga Czytelników?

VI Ogólnopolski Konkurs ?Wielka Liga Czytelników? to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz ich rodziców. Ma on na celu promowanie czytelnictwa jako ciekawej
i rozwijającej formy spędzania wolnego czasu. Celem konkursu jest też wyłonienie najlepszych czytelników.
Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:
? Klasy 1-3
? Klasy 4-6
? Klasy 7-8.
Jeżeli lubisz czytać, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Jeśli szukasz przyjaciela, to może wśród bohaterów książek znajdziesz tego najwierniejszego. Jeśli myślisz, że lektury są nudne, to może właśnie tu znajdziesz te wartościowe nowości wydawnicze. Zdobywaj sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!
W pierwszym etapie szkolnym należy do 20 grudnia przeczytać co najmniej 5 książek spośród wskazanych dwudziestu pozycji (są tam również lektury szkolne), a następnie w domu rozwiązać test.
Szczegóły i zapisy w bibliotece szkolnej lub Librusem (można do mnie napisać) do 13 listopada. Zainteresowanych odsyłam również na stronę organizatora www.wielkaliga.pl
Formularz zgłoszenia uczestnictwa w konkursie od poniedziałku będzie można odebrać na portierni, w bibliotece lub swojego polonisty. Konieczna jest zgoda Rodzica oraz indywidualny adres e-mail do aktywacji konta.
Wypełnione formularze oddajemy w bibliotece.

Zapraszam do krainy książek?

Małgorzata Laskowska-Serwin